Фальцювання

При фальцюванні на готовому друкованому аркуші створюються декілька згинів (фальців), яких у разі необхідності може бути до 8 штук. Зазвичай фальцювання виконується на спеціальному обладнанні з дисками (фальцмашина), де між притискними дисками прокатується друкований аркуш. Фальцювання запобігає появі тріщин чи заломів на тих виробах, матеріал яких має високу щільність (від 170г/м² і вище).

Як правило, додатково до фальцювання проводять бігування, щоб місця згинів були більш рівними і тонкими. Тоді при згинанні заготовки виробу не з’являться заломи, і якість не постраждає.

Сфера застосування фальцювання

Процес згинання матеріалу вздовж заздалегідь визначених ліній є актуальним при виробництві різних категорій друкованої продукції. Можна виділити кілька ключових областей, у яких актуальне фальцювання:

  • всі види коробок та інші конструкції для пакування товарів;
  • друковані матеріали, включаючи брошури, євробуклети;
  • рекламна продукція, флаєри, листівки;
  • канцелярія – блокноти, календарі.

Ця послуга є актуальною для багатьох галузей, що робить її важливою ланкою у виробництві пакувальної та поліграфічної продукції.

Від чого залежить якість фальцювання?

Існують певні стандарти та критерії, які дозволяють оцінити готові вироби. На результат впливають такі фактори:

  • правильне розміщення сторінок у заданому порядку;
  • точність розташування згинів;
  • чіткий кожен фальц;
  • висока щільність з'єднань, що забезпечує якісний клей.

Неприпустима наявність дефектів або дрібних пошкоджень, що впливають на зовнішній вигляд, а головне – функціональність матеріалів. На виробництві впроваджено багатоетапний контроль якості, а використання сучасних технологій та автоматизованих систем дозволяє мінімізувати появу шлюбу або «зморшок».

Фальцювання в друкарні: види

Залежно від специфіки роботи над поставленим завданням, а також особливостей її виконання, можна виділити такі різновиди згинів:

  • Перпендикулярні – для виготовлення прямокутних або квадратних форм, таких як коробки, листівки. Забезпечує чіткі кути та рівні краї.
  • Паралельні – для довгих чи вузьких форм. Рівномірні, гладкі складки є актуальними, якщо потрібне фальцювання інструкції, брошури, буклету або інших компактних виробів, призначених для розміщення інформації.
  • Комбіновані – поєднання різних варіантів фальців для створення складних форм.

Кожен з варіантів має певні переваги, а вибір залежить від затвердженого макета. Важливу роль відіграє кількість згинів: максимум – 4, найпоширеніший формат – 3-4.

Способи фальцювання

Правильне складання паперової або картонної основи безпосередньо залежить від якості згинів. Фальцювання у поліграфії може бути виконане такими методами:

  • ножовий – універсальний, економічний;
  • касетний – точний, швидкий.

Для обробки великих партій оптимальне використання касетного способу, а для малих партій підійде ножовий. Але кожен запит буде розглянуто окремо, щоб палітурні дії були виконані відповідно до вимог замовника. Наприклад, при роботі з кресленнями складання може бути виготовлено з корінцем, або без нього. залежно від специфіки подальшого використання виробу.

Переваги ATTOLIS

Наша команда потурбується про те, щоб фальцювання паперу або картону було виконано швидко та акуратно. Добросовісні майстри ретельно підготують основу до роботи, налаштують автоматичне обладнання, а також оперативно здійснять всі необхідні маніпуляції. Після завершення виробничого циклу матеріали будуть швидко упаковані та передані на відправлення.

Часті питання

Як фальцювання може бути використане для створення коробок на замовлення?

Фальцювання може бути використане для створення складних форм та згинів, необхідних для коробок на замовлення. Воно дозволяє точно згинати та складати матеріал, створюючи індивідуальний дизайн коробки.

Які переваги має фальцювання для друкарів та виробників друкованих матеріалів?

Фальцювання дозволяє створювати виглядові та функціональні вироби без необхідності ручного складання. Воно полегшує виробництво, зменшує витрати часу та забезпечує якісний результат.