Конгревне тиснення фольгою на папері та картоні

Тиснення надає вишуканий зовнішній вигляд навіть простим виробам, таким, як візитна картка чи звичайний ярличок. За рахунок конгревного тиснення на поліграфічному матеріалі проявляється рельєфний малюнок. Для цього виріб розміщується між двома пластинами, що прилягають одна до одної, після чого на виробі з’являється рельєфний малюнок (малюнок може бути увігнутим або випуклим). Інша частина виробу залишається рівною.

Конгревне тиснення часто використовується разом з тисненням фольгою, яка підкреслює об’ємність частини зображення, і упаковка набуває ошатний та оригінальний зовнішній вигляд.      

Тиснення відноситься до найбільш цікавих видів післядрукарської обробки, адже з його допомогою можна виділити окремі частини друкарської продукції.  

При тисненні фольгою між гарячим кліше під температурою і безпосередньо виробом прокладається фольга і відбувається пресування (стискання). За рахунок нагрітого кліше напилювання, яке є на фользі (металізоване, пігментне), своїм клейовим складом закріплюється на виробі.  Це може бути логотип компанії, назва товару або бренду, емблема або просто додатковий декор до ілюстрації.